Yenimahalleli

Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Macunköy’de bulunan Makina İkmal Tesisi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

İlk olarak olası bir yangında yapılması ve yapılmaması gerekenleri uzman Naki Seyhan’dan öğrenen personeller, gerçeği aratmayan bir tatbikatla öğrendiklerini uyguladı. Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma ve İş Güvenliği uzmanlarının gözetiminde gerçekleşen tatbikatta, personelin yangına bilinçli şekilde müdahale etmesinin önemi vurgulanırken, yangın türleri hakkında da personele bilgi verildi. Başlayan küçük bir yangının nasıl söndürüleceğini canlı olarak izleyen personeller, eğitimin sonunda uzmanlara teşekkürlerini alkışlayarak sundular.

“İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ MUTLAKA PERSONELLERE VERİLMELİ”

İş sağlığı ve güvenliği konusunda işverenlerin de, işçilerin de daha dikkatli ve bilinçli davranması gerektiğine vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İşletmeler de işverenler de işçi güvenliğine ve sağlığına karşı daha duyarlı davranmalıdır. İş güvenliği eğitimleri mutlaka personellere verilerek, gerekli tatbikatlar yapılmalıdır” dedi.

 

 

Yenimahalle Belediyesi Yangına Hazırlıklı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı