Yenimahalleli

Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği, Yenimahalle Kent Konseyi’nin organize ettiği Çanakkale, Kapadokya, Amasra, Beypazarı, Abant ve Konya kültürel gezileri sona erdi.

Yenimahalle’de Kültürel Geziler Sona Erdi

Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği, Yenimahalle Kent Konseyi’nin organize ettiği Çanakkale, Kapadokya, Amasra, Beypazarı, Abant ve Konya kültürel gezileri sona erdi. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları boyunca devam eden gezilere Yenimahalleliler yoğun ilgi gösterirken gezilere yaklaşık bin 250 kişi katıldı.

Yenimahalle sınırları içerisinde yaşayan ve özellikle Ankara dışına çıkma fırsatı yakalayamamış vatandaşların katıldığı gezilere ilgi büyüktü. Mahallelilerin talepleri üzerine gezi programları düzenleyen Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle Kent Konseyi’nin organizatörlüğünde vatandaşlara rehber eşliğinde seyahat imkanı sundu. Vatandaşlar, ikamet ettikleri bölgeye yakın merkezi noktalardan otobüsle alınırken gezi dönüşünde ise yeniden aynı noktalara bırakıldı.

Yenimahalleli memnun

Haziran’dan Eylül’e kadar süren gezilere, Yenimahalle’nin çeşitli semt ve mahallelerinde çok sayıda Yenimahalelli katıldı. Vatandaşlara eşlik eden rehberler, gezilen yerlerin tarihi ve turistik özellikleri hakkında bilgi verdi. Çanakkale, Kapadokya, Amasra, Beypazarı, Abant ve Konya’yı ilk kez görmenin heyecanını yaşayan vatandaşlar, bol bol fotoğraf çektirip hediyelik eşya alışverişinde bulundu.

Geziden çok memnun kaldığını söyleyen Şükrü Karaca, Yenimahalle Belediyesi ile Yenimahalle Kent Konseyi’ne teşekkür etti. Dar gelirli insanların tatil olunca sadece köye gidebildiğini belirten Karaca, “Bizim için imkansız olan gezilere Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi sayesinde katılma fırsatı yakaladık. Rehberin anlatımı da oldukça iyiydi, sayesinde çok şey öğrendik” dedi.

Gezide çok yararlı bilgiler edindiğini kaydeden Fethiye Okal ise, “Böylesine güzel organizasyonlar düzenleyen Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar’a, organizasyonda yer alan Yenimahalle Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri’ne üyelerine ve personeline ilgileri ve güler yüzleri nedeniyle teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yenimahalle Belediyesi tarafından seyahat boyunca her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri karşılanan vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirerek gezileri düzenleyen Yenimahalle Belediyesi’ne ve koordinasyonu sağlayan Yenimahalle Kent Konseyi’ne sonsuz teşekkürlerini iletti.

 

Yenimahalle Belediye Gezi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı