Yenimahalle Devlet Hastanesi Hakkında

Ankara‘nın gelişme alanlarından biri olan Batıkent, son dönemlerde devlet hastanesi  yetersizliği ile gündeme geliyordu. Batıkent ve çevresinde oturan vatandaşlar en basit sağlık hizmetinden dahi yararlanabilmek için şehir merkezine kadar gitmek zorunda kalıyordu.

Yeni kentleşen ve sürekli büyüyen Batıkent’ in uç noktasına, kentin gelişme yönü de dikkate alınarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yeni bir Hastane yapımına karar verildi. Batıkent ‘’ Hastane Yapma Ekibi ‘’ kuruldu.

Yenimahalle Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı işbirliği içerisinde yapımı gerçekleştirilen hastanenin temel atma töreni 09 Haziran 2008 de yapıldı. 60,022 metre kare arsa üzerine kurulmuş olup, 36.000 metre karelik kapalı alana sahiptir. Hizmete 1 Haziran 2010 yılında girmiştir. 01 Haziran 2010 yılında hizmete giren hastanemiz 17.07.2014 tarihinden itibaren afiliasyon protokolü imzalamış olup Eğitim Araştırma Hastanesi statüsü kazanmıştır.Klinik yatak kapasitesi 264 olup hasta odaları bir ve iki kişiliktir.

- 102 kişilik bir konferans salonu,

400 araç kapasiteli ziyaretçi otoparkı,

- 250 kişilik personel otoparkı mevcuttur. 

Batıkent Semt Polikliniği Haziran 2012'de,Toplum Ruh Sağlığı Şubat 2012'de ve Gimat Semt Polikliniği de Haziran 2012'de hastanemize bağlı olarak hizmet vermeye başlamıştır.


Çocuk İzlem Merkezi(ÇİM),Otizm Mükemmeliyet Merkezi ve Çocuk Ergen Psikiyatri Poliklinikliği 2013 yılından itibaren hastanemiz bünyesine bağlı olarak sağlık hizmetlerini sürdürmektedir.


Yenimahalle Devlet Hastanesi 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren sağlık hizmetlerine devam etmektedir.

Yenimahalle Devlet Hastanesi Doktorları
Yenimahalle Devlet Hastanesi Bölümleri
Yenimahalle Devlet Hastanesi Telefon
Yenimahalle Devlet Hastanesi Randevu
Yenimahalle Devlet Hastanesi Kadın doğum
Yenimahalle Devlet Hastanesi İletişim
Yenimahalle Devlet Hastanesi Sonuç
Yenimahalle Devlet Hastanesi Yemek Listesi

 

 

Yenimahalle Devlet Hastanesi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı