Yenimahalleli

Sıcak yaz günlerini fırsat bilen Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçeyi abluka altına aldı. Hemen her sokakta ekiplerin çalıştığı Yenimahalle’de 2015 yılı sonuna kadar 100 bin ton asfalt serimi yapılacak. Her Sokakta Ayrı Bir Ekip

Yılsonuna kadar 100 bin ton asfalt

Sıcak yaz günlerini fırsat bilen Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçeyi abluka altına aldı. Hemen her sokakta ekiplerin çalıştığı Yenimahalle’de 2015 yılı sonuna kadar 100 bin ton asfalt serimi yapılacak.

İlçenin altyapı ve üstyapı alanında kusursuz olması için dört koldan çalışan belediye ekipleri, kaliteli hizmete kilitlendi. Şimdilerde ağırlıklı olarak Yenimahalle merkez, Varlık Mahallesi ve Yakacık’ta çalışmalarını sürdüren Fen İşleri 381 personeli ile yoğun mesai yapıyor.

Her sokakta ayrı bir ekip

Gündüz 40 dereceyi aşan sıcaklara rağmen asfalt çalışmalarına ara vermeden devam eden belediye ekipleri, bölgedeki sokakları da tek tek gezerek ihtiyaçları tespit ediyor.

2014 yılında 106 bin ton asfalt serimi, 60 bin 115 metre bordür ve 37 bin 729 metrekare kilit taşı döşeyen belediye, 2015 hedeflerini de tutturmak için arı gibi çalışıyor. 381 personel ve 47 iş makinası ile Yenimahalle halkına hizmet veren Fen İşleri Müdürlüğü, engelliler için de kaldırımlarda çeşitli düzenlemeler yapıyor.

İlçe genelinde 100 bin ton asfalt atılacağını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Bölgemizde 6 yıldır altyapı alanında büyük atılımlar gerçekleştirdik. Hedefimiz sorunsuz bir altyapısı olan Yenimahalle'de yaz kış, yollarda ve kaldırımlarda sıkıntı çekilmemesidir” dedi.

Yenimahalle Hedefi Büyüttü

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı