Yenimahalleli, Yenimahalle Kışa Hazır

Başkent’te ilk karın yağmasıyla vatandaşların yollarda mağdur olmaması için çalışmalar yapan Yenimahalle Belediyesi, Makina ve İkmal Müdürlüğü’nde Kar Küreme ve Tuzlama Araçlarını bakımdan geçirdi. Kriz Masası 7/24 Teyakkuzda

Yenimahalle’de araçlar bakımdan geçti

Başkent’te ilk karın yağmasıyla vatandaşların yollarda mağdur olmaması için çalışmalar yapan Yenimahalle Belediyesi, Makina ve İkmal Müdürlüğü’nde Kar Küreme ve Tuzlama Araçlarını bakımdan geçirdi.

Kış aylarında Yenimahalle genelinde dört koldan çalışma yapan ekipler, trafiğin normal seyrinde akması için 15 kamyon, 4 kamyonet, 16 adet Bobcat’in bakımını yaparak kışa hazırladı. Kış aylarında anında müdahale için uzak bölgelere makine parkı kuran Yenimahalle Belediyesi bu sene de vatandaşların mağdur olmaması için anında müdahalede bulunacak.

Kriz masası 7/24 teyakkuzda

Kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde önceliği sağlık kuruluşları ve okullara verecek olan belediye, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan 70 kişilik kriz masası ekipleri ile de ilçe genelinde 7/24 görev başında olacak.

315 04 58 numaralı telefonlara gelen şikayetlere anında müdahale edecek olan ekip, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden gelen uyarıları da takip ederek, yağışların yoğun olduğu bölgelere ekip sevk edecek.

Sadece yollar değil kaldırımlarda kışa hazır

Kış aylarında vatandaşların eziyet çekmemesi için belediye olarak tüm tedbirleri aldıklarını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, “Kış aylarını vatandaşlarımıza eziyet haline getirmemek için belediye olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Kar yağışı başladığı zaman ulaşımı kolaylaştırmak adına ekiplerimiz Yenimahalle içinde çalışıyor olacaklar. Sadece yollar değil kaldırımlarda da yürümeyi kolaylaştırmak adına her türlü önlemi alacağız" dedi.

 

Yenimahalle Kışa Hazır

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı