Yenimahalleli

Kreşli minikler ders başı yaptı

Okulöncesi yaştaki çocuklara oyun ve eğitimi iç içe vererek onları geleceğe hazırlayan Yenimahalle Belediyesi kreşlerinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başladı. Her yıl olduğu gibi eğlenceli ve eğitici bir yıl geçirecek olan kreşli minikler, ders başı yaptı.

80. Yıl, Batıkent ve Şehit Yüzbaşı İlker Aydın olmak üzere 3 ayrı kreşle Yenimahalleli miniklere hizmet veren Yenimahalle Belediyesi, toplam 20 öğretmen ve 10 bakıcı anne ile 300 çocuğa eğitim veriyor.

Uzman kadro, kaliteli eğitim

Okul öncesi eğitimin öneminin bilinci ile çocuklara sıcak bir ortam hazırlayan Yenimahalle Belediyesi, bu sayede çalışan ebeveynlere de büyük kolaylıklar sağlıyor.
Uzman kadrosuyla çocukları okul hayatına hazırlayan kreşlerde minikler, İngilizce, drama, halk oyunları ve jimnastik gibi branş dersleri de alma imkanı buluyor ve yeteneklerini keşfediyor. Öte yandan kreşlerde, sosyal ve kültürel faaliyetleri alışkanlık haline getirmek adına yıl içerisinde pek çok kültürel gezi, sinema ve tiyatro etkinlikleri düzenleniyor.
Kapalı oyun salonu, çok amaçlı salon, bekleme salonu, revir, yatakhane, yemekhane, derslikler, açık oyun alanı, teras, mutfak, rehberlik odası, idari ofisler ve öğretmenler odası bulunan kreşlerde, minikler kaliteli eğitimle tanışıyor.

Yeni kreşler hızla yükseliyor

Göreve geldiğinde Yenimahalle’de yalnızca 1 tane kreş olduğunu hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Mevcutta hizmet veren 3 yeni kreşimize yenilerini ekleyeceğiz. Demetevler, Ergazi, Burç Mahallesi ve Yenimahalle olmak üzere 4 yeni kreş için 4 farklı noktada anaokulu yapmak için kolları sıvadık. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Çocukların kendilerini geliştirmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri açısından çok önemsediğim okul öncesi eğitimin yaygınlaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapıldığını biliyoruz” dedi.

 

Yenimahalle Kreş Eğitim Yeni Dönem

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı