Yenimahalle Kültür Gezileri

Şehitler Abidesi ÇanakkaleTemmuz ve Ağustos aylarında Çanakkale, Amasra, Abant ve Konya'ya düzenlenecek kültür gezilerine Yenimahalleli herkes davetli. Bu yıl Ankara dışına çıkmaya fırsat veya imkan bulamadıysanız bu programlar tam size göre. Tatili seviyorum ama imkanım veya fırsatım olmayacak bu yıl diyorsanız kendinize vakit ayırmaya hazırlanın.

1.700 kadar Yenimahalleliyi gezilere taşıyacak otobüsler kontak çalıştırmaya başladı. Yenimahalle Belediyesi tarafından 2010 yılı itibari ile başlayan bu gezi programları 2015'te Yenimahalle Kent Konseyi bünyesine geçti. Yenimahalle Kent Konseyinin oluşturduğu çalışma grubu muhtarlar aracılığı ile hazırlayacağı listelere tatil sevinci yaşatacak. Önceliğin tatil imkanı kısıtlı vatandaşlara verileceği programlar sonunda 1700 kişiye gezi imkanı sunulması hedefleniyor.

Dört dört bir gezi programı hazırlanırken, bir gece konaklamalı Çanakkale turundan günübirlik Abant, Amasra, Konya turlarına kadar tüm ihtiyaçların Yenimahalle Belediyesi tarafından karşılanacak olması ilgiyi daha da artırıyor.

Rehberler eşliğinde yapılacak turlara katılacaklar evlerine yakın yerlerden alınarak yine alındıkları yerde bırakılacaklar.

Kültür gezisi programlarına katılmak isteyen Yenimahallelilerin muhtarlarına başvurması yeterli.

Hoşça vakitler geçirdiğiniz güzel bir tatil yaşamanız dileği ile...

Yenimahalle Kültür Gezileri herşey dahil ücretsiz gezi turları Yenimahalle Kent Konseyi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı