Ankara’nın en büyük kurban satış ve kesim alanlarından biri olan Yakacık’ta Kurban Bayramı hazırlıkları erken başladı.

Yenimahalleli
Son gün 20 Ağustos

Kurban satıcıları için başvurular başlıyor

Ankara’nın en büyük kurban satış ve kesim alanlarından biri olan Yakacık’ta Kurban Bayramı hazırlıkları erken başladı. Yenimahallelilerin sağlıklı ve sorunsuz bir bayram geçirmeleri için her şeyin düşünüldüğü alanda, kurbanlık satışı yapmak isteyenler için başvurular, 13 Ağustos Perşembe günü başlayacak.

Son gün 20 Ağustos

Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından kurbanlık satıcılarını ağırlayan Yakacık Kurban Satış Yeri, bu yıl da dolup taşacak. 20 Ağustos Perşembe günü, son başvuru tarihi olacak. Gimat Erciyes İşyerleri girişi, seyyar ekipler amirliğine yapılacak başvurular, saat 16.00’ya kadar alınacak.

Başvuru için gerekli belgeler

Başvuracakların dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ilmühaberi, 1 adet fotoğraf, küçük baş hayvanlarda nakil belgesi, büyük baş hayvanlar için pasaport, hayvanların kulak küpe numaralarının listesi, veteriner sağlık raporu ve aşı kaydı belgelerini yanlarında getirmeleri gerekecek.

Kurbanlıklar 7 Eylül’de alanda

Yakacık'ta kurban çadırları 27 Ağustos’ta kurulacak. Kurbanlıklar ise 7 Eylül'de alana alınmaya başlayacak.

Yenimahalle Kurban Bayramına Hazır

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı