Yenimahlleli

Kurban kesecekler dikkat!

Kurban Bayramı yaklaşırken kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşları da kurbanlık alımı ve kesimiyle ilgili telaş sardı. Bu bayramda da yine Yenimahalle sınırları içinde vatandaşların rahatlıkla kurbanlıklarını alabilecekleri satış yerleri ve kesim alanları belirlenirken, ilçede cadde, sokak ve park gibi kamu alanlarında kurban kesimine izin verilmeyecek.

Yenimahalle Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarına hızla devam ederken belediye zabıta ekipleri, kurban kesim noktaları konusunda vatandaşları uyardı.

Kurallara uymayana ceza var

Cadde, sokak ve park gibi kamu alanlarında kurban kesimine izin vermeyecek zabıta ekipleri, kurallara uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulayacak. Aynı zamanda özel mülk veya bahçesinde kurban kesecek vatandaşların da belediyeden izin alması gerekecek.

Kurban kesildikten sonra halk ve hayvan sağlığı için atıkların ve iç organların sokak ve caddelere bırakılmamasını isteyen belediye, bu atıkları hayvanların çıkaramayacağı şekilde çukura gömerek imha edilmesini istedi.

Vatandaşlar kurbanla ilgili talep ve şikayetlerini ise 0312 315 04 58 numaralı telefonlardan Zabıta Müdürlüğü’ne yapabilecekleri gibi mahallelerindeki zabıta karakollarına da müracaat edebilecekler.

Yenimahalle Belediyesi tarafından kurban kesim alanı olarak belirlenen 9 yer:

  • Yakacık Kurban Kesim ve Satış Yeri,
  • Andaç Pazar Yeri,
  • Ergazi Pazar Yeri,
  • Şentepe Kapalı Pazar Yeri,
  • Demetevler Pazar Yeri,
  • Turgut Özal Pazar Yeri,
  • Serhat Pazar Yeri,
  • Çamlıca Pazar Yeri
  • Yahyalar Pazar Yeri
Yenimahalle Belediyesi Kurban Kurban Bayramı Kurban Kesim Yerleri

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı