Yenimahalle Şentepe teleferik hattı son durum

-YENİMAHALLE-ŞENTEPE TELEFERİK HATTI 2. ETAP’TA YOLCU KABİNLERİ TAKILMAYA BAŞLANDI
-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMI DEVAM EDEN YENİMAHALLE-ŞENTEPE TELEFERİK HATTININ 2.ETABINDA YOLCULARI TAŞIYACAK 58 KABİN HALATLARA TAKILIYOR
-İKİ ETAP OLARAK PLANLANAN TELEFERİK HATTININ 2. ETABINDAKİ KABİNLERİN HALATLARA TAKILMASI NEDENİYLE, HATTA DÜN BAŞLAYAN (26 ŞUBAT PERŞEMBE) ÇALIŞMALAR, 1 MART PAZAR GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK
-2. ETAP TELEFERİK HATTINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR SÜRESİNCE TELEFERİK HATTINDA PAZAR GÜNÜNE KADAR YOLCU TAŞINAMAYACAK

HKN_3108.jpgYenimahalle-Şentepe arasında toplu taşıma amaçlı olarak hizmet veren Teleferik hattının 2. etabında yolcu kabinlerinin takılmasına başlandı. 2. Etapta kullanılacak 58 adet yolcu kabininin halatlara takılması çalışmaları nedeniyle teleferik hattında, 1 Mart Pazar gününe kadar yolcu taşımacılığı yapılamayacak.
EGO yetkilileri konuya ilişkin yaptıkları açıklamada, teleferik hattının yapım çalışmalarının iki aşama olarak planlandığını hatırlatarak, 1. etabı hizmette olan teleferik hattının, 2. Etabında entegrasyon çalışmalarının yapıldığını bildirdiler.
Yetkililer, geçen yıl Haziran ayından bu yana hizmette olan 1. etap Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattının devamı niteliğindeki 2. etap hattın, entegrasyon çalışmaları nedeniyle mevcut teleferik hattında da yolcu taşıma işlemine 26 Şubat Perşembe gününden itibaren ara verildiğini, Pazar gününe kadar sürecek çalışmalar süresince vatandaşların ulaşımlarını EGO otobüsleriyle yapabileceklerini kaydettiler.

-TEST SÜRÜŞLERİNİN ARDINDAN YOLCU TAŞINACAK
Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının 1. etabının 1400 metre uzunluğunda 3 istasyon ve 48 kabinden oluştuğunu hatırlatan yetkililer, tek istasyondan oluşan 1800 metre uzunluğundaki 2. etap teleferik hattında ise 58 kabinin halatlara takılma işlemlerinin sürdüğünü kaydettiler.
2. etapta yapım çalışmalarının tamamlanma aşamasına gelindiğini kaydeden yetkililer, kabinlerin halatlara takılması işleminden sonra iki hattın birleştirilmesi ve güvenlik açısından gerçekleştirilecek test sürüşlerinin ardından işletme ruhsatı alınarak, sistemin faaliyete geçirileceğini bildirdiler.

“GÜNDE 86 BİN 400 KİŞİ TAŞIMA KAPASİTESİNE ÇIKACAK”
Metro ile senkronize 18 saat çalışacak teleferik hattının toplamında 4 durak ve her biri 10 kişi taşıma kapasitesine sahip 106 adet kabinden oluşacağını vurgulayan yetkililer, şunları söylediler:
“Teleferik sistemi 200 metre kot farkında inşa edildi. 24 metrelik inme-binme alanı olan sistemde, yolcular bir yandan inerken, başka bir yerden de kabinlere binecek. Her kabin 15 saniyede bir istasyondan hareket edecek. 2. hattında devreye girmesiyle birlikte tek yönlü 2 bin 400, çift yönlü 4 bin 800 yolcu taşınırken, bu sayı günlük olarak 86 bin 400 yolcu taşıma kapasitesine ulaşabilecek. Sistem tam kapasite ile çalışırken hiç durmayacak, yavaşlamayacak. Sadece engellilerin ve yaşlıların binişi sırasında kalkış yavaşlatılacak.”
Kabinleri kamera ile izlenen, koltukları ısıtma sistemiyle donatılan teleferik hattının, iki etabının toplam uzunluğunun istasyonlarla birlikte 3 bin 257 metre olduğunu kaydeden yetkililer, ücretsiz yolcu taşımacılığı yapılan teleferik sisteminin 2. etabının da devreye girmesiyle birlikte, Şentepe Merkezden Yenimahalle Metro istasyonu arasındaki 3 bin 257 metrelik mesafenin yaklaşık 13,5 dakikada kat edileceği kaydettiler.

Şentepe teleferik Yenimahalle teleferik jpgYenimahalle Şentepe Yenimahalle-Şentepe teleferik hattı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı