Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış töreni

Hem seçim mitingi hem de teleferik açılışı yapan Davutoğlu şunları söyledi:

"İnşallah süper yüksek hızlı trenle İstanbul-Ankara arası 1,5 saate düşecek. Artık öyle bir imkana kavuşacağız ki neredeyse Ankara'da yaşayıp İstanbul'da çalışmak, İstanbul'da yaşayıp Ankara'da çalışmak dahi mümkün olacak. Bunlar Kılıçdaroğlu'nun palavraları değil, bunlar icraata geçen AK Parti vizyonu" - "Bir takım tuzaklar kuranlar oluyor. Milletle meydanlarda buluşamayanlar, kapalı kapılar ardında bir takım tuzaklar için buluşuyorlar" -" Bir bakıyorsunuz paralelin sözcüsü HDP belediye başkanı ile buluşuyor. Bir bakıyorsunuz MHP bir şey söylüyor CHP destekliyor, HDP bir şey söylüyor MHP destekliyor" -"Bütün hesapları dört yanlışı bir araya getirerek bir doğruyu götürmek, CHP'yi, MHP'yi, HDP'yi, paraleli. Ama burası siyaset meydanı, burada bir doğru dört yanlışı götürür"


ANKARA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah süper yüksek hızlı trenle İstanbul-Ankara arası 1,5 saate düşecek. Artık öyle bir imkana kavuşacağız ki neredeyse Ankara'da yaşayıp İstanbul'da çalışmak, İstanbul'da yaşayıp Ankara'da çalışmak dahi mümkün olacak. Bunlar Kılıçdaroğlu 'nun palavraları değil, bunlar icraata geçen AK Parti vizyonu" dedi.
Davutoğlu, Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış törenindeki konuşmasına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı.
Yoğun programına ilişkin bilgi aktaran Davutoğlu, şu ana kadar 49 miting gerçekleştirdiğini, muhteşem kalabalık dolayısıyla da "50. miting" olarak değerlendirdiği açılış töreninin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Gösterilen ilgiyi büyük Ankara mitingi ile 7 Haziran zaferinin habercisi olarak nitelendiren Başbakan Davutoğlu, alandakilere "7 Haziran'da bir ders vermeye var mısınız? Yeniden 'karar da söz de milletindir' demeye var mıyız" diye sordu.

Alandakilerden "Evet' karşılığını alan Davutoğlu, şunları söyledi:
"Bir takım tuzaklar kuranlar oluyor. Milletle meydanlarda buluşamayanlar, kapalı kapılar ardında bir takım tuzaklar için buluşuyorlar. Bir bakıyorsunuz paralelin sözcüsü, HDP belediye başkanı ile buluşuyor. Bir bakıyorsunuz MHP bir şey söylüyor CHP destekliyor, HDP bir şey söylüyor MHP destekliyor. Bütün hesapları dört yanlışı bir araya getirerek bir doğruyu götürmek, CHP'yi, MHP'yi, HDP'yi, paraleli. Ama burası siyaset meydanı, burada bir doğru dört yanlışı götürür."
"Elif gibi duran AK Parti ile bu dört yanlışı siyasi mezarlığa gönderecek miyiz" diye soran Başbakan Davutoğlu'na alandakiler "Evet" yanıtını verdi.
AK Parti hükümetleri döneminde ulaşım alanında "olağanüstü devrimlere" imza attıklarını dile getiren Davutoğlu, yapılan yatırımlara ilişkin bilgi verdi.
"Şimdi inşallah bu bölünmüş yolların otobanlara dönüşme dönemi" diyen Davutoğlu, konvansiyonel yollardan bölünmüş yollara geçildiğini, bölünmüş yolların otoyollara çevrileceğini belirtti.


"Eski kara trenlerden hızlı trenlere, hızlı trenlerden de yüksek hızlı trenlerle Türkiye'yi kim tanıştırdı" sorusuna "AK Parti" yanıtını alan Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:
"Biz geldiğimizde kimse demiryollarıyla seyahat etmeyi düşünmüyordu. Hatta o zaman MHP'nin ulaştırma bakanı, önüne hızlı tren projesi geldiğinde, bakıp projeye şunu söylüyor, 'Herhalde bunu biz değil, bizim çocuklarımız değil, torunlarımız bile göremiyor'. Ama aynı MHP'li şimdi o hızlı trenlerle seyahat edebiliyor, seyahat ediyor. Şimdi yüksek hızlı trenlere, süper yüksek hızlı trenlere geçiyoruz."


- "Şimdi bizim görevimiz..."
Göreve geldiklerinde 26 havaalanı olduğunu, şimdi ise bunu 53 havalimanına çıkardıklarını vurgulayan Davutoğlu, alandakilere sorduğu "Bunları kim yaptı" sorusuna "AK Parti" karşılığını aldı. 

Ulaştırma konusundaki devrimi en doğrudan yaşayan kentin Ankara olduğunu belirten Davutoğlu, kentin Melih Gökçek'in "efsanevi belediye başkanlığıyla" metroyla tanıştığını belirtti.
Esenboğa Havalimanı'nın sıradan bir havalimanı görüntüsünden çıkarıp Avrupa'da da en önemli havalimanlarından biri haline getirdiklerini dile getiren Davutoğlu, Anadolu Jet ile Ankara'yı bütün kentlere bağladıklarını söyledi.

Esenboğa Havalimanı ile kent merkezindeki yolun çağdaş standartlara getirildiğini, kuzey Ankara'daki kentsel dönüşümle vatandaşların en çağdaş standartlarda konutlara kavuştuğunu ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Ankara'nın herhangi bir yerle demiryolu ulaşımı kullanılır halde değildi, saatler alıyordu. Konya-Ankara arası 5-6 saat oluyordu. Ne oldu? Ankara şimdi Türkiye'deki hızlı tren, yüksek hızlı tren hatlarının merkez üssü. İstanbul'dan yüksek hızlı tren Ankara'ya geliyor, oradan Konya'ya geçiyor, şimdi bir kanatla Ankara'dan Sivas'a, Yozgat üzerinden Sivas'a, Erzincan'a, Erzurum'a oradan da Bakü-Tiflis-Kars'a bağlanıp Pekin'e kadar gidiyor. Ankara bu anlamda artık sadece Anadolu'nun kalbi değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin onurlu başkenti değil, Avrupa ile Asya arasındaki ulaşım koridorlarının merkez şehri oldu." 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın başbakanlığı döneminde bütün bu önemli hamlelerin gerçekleştirildiğini vurgulayan Başbakan Davutoğlu, "Şimdi bizim görevimiz, ondan aldığımız miras üzerine çok daha ileri hamleleri gerçekleştirip hep beraber küresel güç olan Türkiye'ye yürürken, Türkiye'de ulaşım devrimini devam ettirmek. Bu çerçevede inşallah süper yüksek hızlı trenle İstanbul-Ankara arası 1,5 saate düşecek. Artık öyle bir imkana kavuşacağız ki neredeyse Ankara'da yaşayıp İstanbul'da çalışmak, İstanbul'da yaşayıp Ankara'da çalışmak dahi mümkün olacak. Bunlar Kılıçdaroğlu'nun palavraları değil, bunlar icraata geçen AK Parti vizyonu."

Yorumlayın;

Ankara'da toplu ulaşım hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşın:

 

Yenimahalle Şentepe Teleferik Hattı toplu taşıma ulaşım

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı