Yenimahalleli

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleşecek olan tüm programlarını iptal eden Yenimahalle Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümünü Atatürk anıtına çelenk koyarak ve vatandaşlara 15 bin Türk bayağı dağıtarak kutladı. “30 Ağustos Emperyalistlere Direnen Bir Halkın Zaferidir”

Yenimahalle Belediyesi, 15 bin Türk Bayrağı dağıttı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleşecek olan tüm programlarını iptal eden Yenimahalle Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümünü Atatürk anıtına çelenk koyarak ve vatandaşlara 15 bin Türk bayağı dağıtarak kutladı.

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Ekipleri’nin belediye önündeki Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başlayan tören, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal’ın Batıkent Meydan AVM’de ki Atatürk anıtına çelenk koymasıyla devam etti.

“Silahlar sussun”

Törene Kartal’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, CHP Batıkent Temsilcisi Başar Okçuoğlu, Atatürk Düşünce Derneği üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Törende konuşma yapan Başkanvekili Kartal, tüm vatandaşların Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “Sizleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar adına sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bugün 30 Ağustos, bugün yok edilmek istenen bir milletin kara talihini sonlandırarak zafere ulaştığı gün. Çok acı günler geçiriyoruz.  Silahlar sussun, ülkemize bir an önce barış ve huzur gelsin diliyoruz” dedi.

“30 Ağustos emperyalistlere direnen bir halkın zaferidir”

Törende konuşma yapan bir diğer isim Sarıhan da, Zafer Bayramı’nın anlam ve önemine değinerek, “Zafer emekle kazanılan bir sonun adıdır. Zafer emperyalizme karşı verilmiş olan o muazzam mücadelenin adıdır. 30 Ağustos emperyalistlere direnen bir halkın zaferidir. Bayramınız kutlu olsun. Bayramımız devamlı olsun” diye konuştu.

 

Yenimahalle 30 Ağustos Zafer Bayrami

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı