yenimahalleli

Yenimahalle Belediyesi her Ramazan olduğu gibi bu yıl da mahalle iftarlarında vatandaşları bereketli iftar sofralarında buluşturuyor.

Yenimahalle’de bir klasiğe dönüşen mahalle iftarlarında bu yıl ilk durak, Susuz oldu. Dualar ve ilahiler eşliğinde oruçlarını açan vatandaşlar, iftar sonrası düzenlenen geleneksel Ramazan eğlenceleri ile renkli bir akşam geçirdi.

Yaşar, Susuz’da iftar sevincine ortak oldu
Susuz Kapalı Pazar yerinde, bin kişinin aynı anda iftar yapmasına imkan sağlayacak iftar sofraları kuruldu. Yağışlı havaya rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Erhan Aras da iftar sevincini mahalle sakinleriyle birlikte yaşadı.

Birlik beraberlik ayı

Vatandaşlarla ayaküstü sohbet eden Yaşar, iftar sofralarının birlik ve beraberliğin simgesi olduğuna dikkat çekti. Yaşar, “Tüm Müslüman Alemi’nin Ramazan Ayı’nı kutluyorum. Okunan duaların, yapılan ibadetlerin kabul olmasını diliyorum. Sevgi, kardeşlik, paylaşım ayı olan Ramazan, dilerim birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirir, kırgınlıklar son bulur” dedi.

Müjde verdi

6 yılda Susuz’un belediye hizmetleriyle çok fazla mesafe kat ettiğine dikkat çeken Yaşar, Susuzlulara bir kültür merkezi müjdesi de verdi. Önümüzdeki yıl içerisinde temeli atılacak kültür merkezinden kadın, erkek, genç, yaşlı herkesin faydalanabileceğini kaydetti.
İlahiler huzur verdi

İftar öncesi Esat Aydoğan ve Fazlı Çoban seslendirdikleri ilahiler ve Kuran tilavetleri ile vatandaşları, mest etti. Ezanın okunmasıyla birlikte dualarla oruçlarını açan vatandaşlar, mercimek çorbası, çiftlik kebabı, soslu makarna, yoğurt ve şekerpare tatlısından oluşan menüyle iftar etti.

Aile boyu Ramazan eğlencesi
Susuzlular, iftar sonrası yapılan etkinliklerle de keyifli bir akşam yaşadı. Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte izlediği kukla ve orta oyun gösterileri, yüzlerde tebessüm oluşturdu.
Macuncular, şerbetçiler, dondurmacılar, pamuk şekerciler ve çeşitli oyuncakların bulunduğu standlar da Ramazan gecesine anlam kattı.

 

Yenimahalle Ramazan iftar çadırı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı