Yenimahalle'de Karne Sevinci

Yenimahalle’de Karne Sevinci2015-2016 eğitim öğretim dönemi bugün itibari ile kendini yaz tatiline bıraktı. Öğrenciler bu yılki eğitim öğretim döneminin son gününde arkadaşlarını yaz tatile ayrılmadan önce son defa gördü. Bir yıllık yorucu dönemin ardından aldıkları karne ise kimini sevindirirken kimini de düşündürdü.

Öğrencilerimizin karnesindeki kırıkların öğrencimizin durumunu gösterdiği kadar onlarla ne kadar ilgilendiğimizin de göstergesi olduğunu bilmek gerekiyor. Eğer karnede sıkıntı varsa bundan sonra öğrencimizle daha iyi ilgilenmemiz gerekiyor.

Yaz aylarını tatil yaparak dinlenmesi tavsiyesi ile öğrencilerini uğurlayan öğretmenler bir sonraki sınıfa da ellerindeki karnelerin ışığında hazırlıklı olmaları tavsiyesinde bulundu.

Yaz tatilini oyun ve eğlenceye ayıracak çocukların aktiviteleri arasında kitap okumayı da eklemesi ve okuma alışkanlığını yitirmemesi çok önemli. Okumayı öğrenerek sezonu kapatan pek çok öğrencinin ikinci sınıfın başında okumayı kısmen unuttuğu da görülebilmektedir. Ayrıca okuldan ve kitaplardan tamamen soğumanın önüne geçilmesinin yolu da kitap etkinliğini yaz aktivitelerinin içine almaktan geçtiğini unutmamak gerekiyor.

Demetevler'de bulunan İsmail Erez İlköğretim Okulunda 3-A sınıfına konuk olan Yenimahalleli tüm öğrencilere başarılar diler.

İsmail Erez İlköğretim Okulu Demetevler Yenimahalle Ankara

okullar tatil karne sevinci yaz tatili

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı