Yenimahalle'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Ankara'nın Yenimahalle ilçelesinde bulunan bazı alanlar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edildi. Karar bugünkü (06 Aralık 2016) Resmi Gazete'de yayınlandı.

          Karar Sayısı : 2016/9529

          Ankara İli, Yenimahalle ilçesinde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 3/11/2016 tarihli ve 13159 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 14/11/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

14/11/2016 TARİHLİ VE 2016/9529 SAYILI
KARARNAMENİN EKİ

KARAR

         MADDE 1- Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli krokileri ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir.

         Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı sınırları içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.

         MADDE 2- Bu karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
         MADDE 3- Bu karar hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.


11 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan karar

Resmi Gazetenin 9. sayfasından itibaren yayınlanan karar;

          Karar Sayısı : 2016/9395

          Ankara İli, Yenimahalle ilçesinde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 10/10/2016 tarihli ve 12112 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 17/10/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

 

17/10/2016  TARİHLİ VE 2016/9395 SAYILI
KARARNAMENİN EKİ

KARAR

          MADDE 1- (1) Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Çamlıca Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli korki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir.
          (2) Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanları sınırları içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.

          MADDE 2-(1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

          MADDE 3-(1) Bu Karar hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

 

Kentsel Dönüşüm Gelişim Proje Alanı Resmi Gazete Çamlıca Mahallesi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı