Yenimahalle’da Yangın

Ankara Yenimahalle ilçesinde 518 sokakta  sabaha karşı 06:40 civarında 4 katlı bir binanın 3'üncü katında çıkan yangın  kısa sürede yayılırken çevrede paniğe neden oldu.

Olayı gören vatandaşların sağlık ekiplerine haber vermesinin ardından  3'üncü katta bulunan 70 yaşındaki Makbule Doluca ve 18 yaşındaki torunu Ziya Doluca, üst komşuları Bilal Ak ve Aykut Yılmaz da balkona çıktı.

Olaydan hemen sonra  görgü tanıklarının olayla ilgili ifadelerine başvurulurken olaydan  bir süre sonra yaşanan kaynağı belirsiz küçük çaplı patlama yaşandığı kaydedildi. 3'üncü katta kurtarılmayı bekleyen Makbule ve Ziya Doluca'nın yangın nedeniyle vücutlarının pek çok yanıklar meydana gelirken alevlerin arttığını gören üst kattaki 2 vatandaştan 1'i de kendisini alt balkona oradan da diğer balkona sarkıtıp aşağıya inmeyi başardığı verieln bilgiler arasında yer aldı. Bir süre sonra olay yerine gelen ekipler, vatandaşları kurtarmak için çalışmalara başladı. Ekipler, 3'üncü katta bulunan vatandaşları yangın merdiveni ile aşağıya indirirken 4'üncü katta bulunan şahsı ise yangın kontrol altına alındıktan sonra güvenlik bir şekilde merdivenden indirdi. Ambulanslara alınan yaralılar yapılan ilk müdahalenin ardından çeşitli hastanelere sevk edildi.

 

Yenimahalle’de korkutan yangın!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı