Düğün sezonunun yavaş yavaş sona erdiği şu günlerde Yenimahalle Belediyesi’nde nikah hareketliliği devam ediyor Yaşar, Mutlu Yuvanın Sırını Verdi. 3 bin 500 çift, mutluluğa ‘evet’ dedi

Düğün sezonunun yavaş yavaş sona erdiği şu günlerde Yenimahalle Belediyesi’nde nikah hareketliliği devam ediyor. Çiftlerin en mutlu günlerini nikah akdiyle ölümsüzleştiren belediye, 2015’in ilk 9 aylık döneminde 3 bin 500 çiftin hayatlarını birleştirdi.

Yenimahalle Belediyesi, her yıl binlerce çiftin en mutlu günlerine tanıklık etmeye devam ediyor. Bu yıl Yenimahalle’de 3 bin 500 çift, ömür boyu mutluluğa ‘evet’ derken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da 200 çiftin nikahını bizzat kıyarak, çiftlerin mutluluğuna ortak oldu.

Yaşar, mutlu yuvanın sırını verdi

43 yıllık mutlu bir evliliği olan Yaşar, nikahlar sırasında çiftlere mutlu bir yuva kurmanın sırlarını da vermeyi ihmal etmedi. Çiçeği burnunda çiftlere, “Bu evliliğin mutlu ve bir ömür sürmesi sizlere bağlı. Kusur aramak yerine birbirinizin eksikliklerini tamamlarsanız, acıyı, tatlıyı paylaşırsanız tıpkı bugünkü gibi mutluluğunuz ömür boyu sürer” tavsiyesinde bulunan Yaşar, evlilikte saygının önemini de vurgu yaptı.

Rekor Ağustos’ta

Yaz-kış çiftlerin evlenmek için müracaat ettiği Yenimahalle Belediyesi Evlendirme Servisi; Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında en hareketli dönemini yaşadı. Bahar düğünü tercih eden 586 çift, Mayıs ayında dünya evine girdi. Haziran’da 420 çift evlenmek için belediyeye müracaat ederken, bu rakam Temmuz’da 458, Ağustosta ise 774 oldu.

 

Yenimahalle Nikah Düğün Evlilik

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı