Yenimahalle halkına keyifli bir nostalji yolculuğu yaptıracak olan Klasik Arabalar, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi önünde görücüye çıktı. 1. Uluslararası Aile Filmleri Festivali kapsamında hazırlanan “Klasik Arabalar” sergisinin açılışını Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, ünlü oyuncu Arda Esen ile birlikte yaptı.

Sergi kapsamında 1960 – 1980 yılları arasında Türk sinemalarında, dizilerde ve reklam filmlerinde yer alarak, gönüllerde taht kuran klasik araba modelleri sergileniyor. En yenisi 1976 model olan, 16 klasik otomobilin bulunduğu sergiye vatandaşlar da ilk günden yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Vekili Kartal “Yenimahalle Belediyesi olarak, Başkentimize kazandırdığımız bu sanat merkezimizde her gün yeni bir kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Klasik arabalar artık insanların trafikte görmediği, ancak bir dönemin ihtişamını, zenginliğini yansıtan araçlar. Herkes için güzel bir nostalji olacağını düşünüyorum. Tüm başkentlileri bu sergimizi görmeye davet ediyoruz'' dedi.

1952 Model Willys Truck Jeep’ten 1966 model Chevrolet Apache’ye, 1969 model İmpala’dan 1976 model Ford Taunus’a kadar birbirinden özel 16 otomobilin meraklılarının ilgisine sunulduğu sergi, 16 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilecek.

Yenimahalle nostalji klasik klasik arabalar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı