Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, başkentin tüm müzelerinin krokilerini çıkararak ilköğretim öğrencileri için "Müze ile Eğitim Rehberi" hazırladı. Ortaokul ve lise öğrencileri için rehber de yolda

Kültürel etkinlik ve projelerle adından söz ettiren Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara'da bir ilke imza atarak başkentteki ilköğretim öğrenci ve öğretmenleri için "Müze ile Eğitim Rehberi" hazırladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu kapsamda öğrencilere ilk olarak okulda aldıkları tüm dersleriyle ilişkili olan müze ve bilim merkezlerini gezdirecek. 

MÜFREDATA GÖRE MÜZE 
Eğitim kapsamına alınacak müzeler için Ankara Üniversitesi ile işbirliği yapıldı. 66 sayfalık müze rehberi hazırlanırken Yenimahalle Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı "Gez-Gör-Öğren Projesi" ekibi de üç ay inceleme yaptı. Başkentteki müze, tabiat, kültür varlıkları, bilim ve kültür merkezlerini belirlemek için Ankara'yı karış karış gezen ekip, başkentteki kültür ve bilim alanlarının krokisini çıkardı. Tamamı öğretmenlerden oluşan ekip, müze ile eğitimde verimi yakalamak için ilkokul Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin programlarını da inceledi. Müze seçimleri müfredata göre yapıldı. 

DİNLE, GEZ VE ÖĞREN DÖNEMİ
İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, ilkokul öğrencilerinin okul derslerinin içeriğine göre hazırlanan müze rehberi ile derste aldıkları bilgileri, gezdikleri müze ve bilim alanlarıyla pekiştireceğini söyledi. Ortaokul ve liseler için de rehber hazırlanacağını belirten Kayhan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Üniversitesi'nden konuyla alakalı öğretmenlere bir günlük teorik ve uygulamalı eğitim verildiğini de kaydetti. 

Yenimahalle ilçe eğitim müdürlüğü müze

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı