Yanimahalleli

Yenimahalle Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenecek olan 25 Mart Mahallesi'ndeki SSK blokları için elini taşın altına koydu. Projeyi üstlenecek firma ile vatandaş arasında aracı olan belediye, eskimiş konutların yıkılarak yerine yenilerinin yapılmasına öncülük edecek. Daire sahiplerinin mağdur edilmesini önleyecek olan belediye, projenin hızlı bir şekilde tamamlanmasının takipçisi olacak.

Ankara'nın ve Yenimahalle'nin en gözde yerleşim alanlarından olan SSK blokları, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen bir toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıda, eskiyerek ekonomik ömrünü dolduran SSK bloklarının kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenmesiyle ilgili bir tanıtım yapıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu'nun da hazır bulunduğu toplantıya daire sahipleri yoğun katılım gösterdi. 

YENİMAHALLE'YE PRESTİJ KATACAK

Yaklaşık bin 700 konutun yıkılmasıyla alanda hayata geçecek projenin, daire sahiplerine ayrıntılı slaytlar eşliğinde anlatıldığı toplantıda, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da bir konuşma yaptı. Yenimahalle Belediyesi'nin yüklenici firmaya karşı vatandaşın hakkını savunacağını, projenin bir an önce tamamlanması için işin takipçisi olacağını vurgulayan Yaşar, “Benim tek isteğim, burada yaşayan vatandaşların mağdur olmadan daha sağlıklı, daha güzel, sosyal donatı alanları olan, temiz evlerde yaşamasıdır. Ayrıca 25 Mart Mahallesi, ilçenin giriş kapılarından biri. Bir belediye başkanı olarak insanların Yenimahalle'ye girdiklerinde prestij bir projeyle, şık binalarla karşılaşmasını, ilçemizin giriş kapısının güzel olmasını istiyoruz. Belediye olarak hedefimiz, sizin haklarınızı korumak ve ilçemize yakışan binaları ilçeye kazandırmaktır.” dedi.

SSK bloklarının olduğu alanda kurulacak tanıtım ofisinde vatandaşlara gerekli teknik bilgi verilecek.

 

Yenimahalle SSK SSK Blokları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı