Yenimahalleli

Teknolojinin sunduğu bütün olanakları kullanarak vatandaşlara hızlı ve konforlu bir hizmet sunan Yenimahalle Belediyesi girişinde ilçe halkını, 5 yıldızlı bir resepsiyon karşılıyor.

Güler Yüzlü, Kaliteli ve Hızlı Hizmet

Teknolojinin sunduğu bütün olanakları kullanarak vatandaşlara hızlı ve konforlu bir hizmet sunan Yenimahalle Belediyesi girişinde ilçe halkını, 5 yıldızlı bir resepsiyon karşılıyor.

Tek noktada toplanan belediye hizmetlerinin, güler yüzlü ve konusunda uzman personeller aracılığıyla hızlı bir şekilde gerçekleştiği resepsiyon servisi; paylaşan, katılan, denetleyen, şeffaf ve uygar bir belediyecilik hizmeti veriyor. 

Resepsiyon servisi sayesinde Yenimahalleliler, yorulmadan ve kısa sürede birçok işini çözümleyebiliyor.

Gereksiz vakit kayıplarına son

Belediye birimlerine ait evrak kayıt işlemleri, istek, şikayet başvurularının alındığı resepsiyonda bazı vatandaşların işlemleri, belediye birimlerine gitmeden halloluyor. Vatandaşlar yapılan işlemleri ikinci ekran sayesinde takip de edebiliyor.

Ayrıca vatandaşı ilgili birimlere yönlendirerek gereksiz vakit kayıplarını engelleyen merkezde personeller, isteyen vatandaşlara gidecekleri birime kadar eşlik ederek, işlemler sırasında kendilerine yardımcı oluyor. Engelli veya yaşlı vatandaşları ise resepsiyonda misafir eden ekip, vatandaş çayını, kahvesini içerken işlemleri bizzat hallediyor.

Memnuniyetin adresi

Bir süpervizör, 3 karşılama ekibi ve 8 masa başı ekibiyle toplam 12 personelin görev yaptığı resepsiyon, bu yıl toplam 9 bin 50 istek ve şikayet başvurusu alırken, bu başvuruların 8 bin 842 adedi kısa sürede sonuçlandırıldı. Aylık ortalama 2 bin ila 3 bin evrak kayıt işlemi yapılan resepsiyon, vatandaşlarda memnuniyetin adresi oldu.

7 gün 24 saat kesintisiz hizmet

Öte yandan Yenimahalle Belediyesi’nin 2012’de faaliyete geçirdiği Çağrı Merkezi de 7 gün 24 saat vatandaşa kesintisiz hizmet sağlıyor.11 kişilik personeliyle 3 yıldır her çağrıya cevap veren merkez, bu güne kadar 653 bin 850 ilçe sakinin işlemlerini telefon başından halletti.

Profesyonel hizmet anlayışıyla tüm çağrıların tek elde toplandığı merkezde çağrıların elektronik ortamda izlenmesi sağlanıyor. Günde ortalama 400 çağrının geldiği merkezde, hızlı çözüm üretme, sorunun giderilmesi ve vatandaşa gerekli durumlarda ulaşarak cevapların iletildiği sistemle vatandaş memnuniyetinin ölçümü de yapılabiliyor.

Bir tıkla kolay ve rahat hizmet

S-Belediye, E-Belediye, E-İmar hizmetleriyle vatandaşa işlerini belediye gelmeden halletme kolaylığı da sağlayan Yenimahalle Belediyesi’nin mobil belediyecilik uygulaması Akos Cep ile Yenimahalleliler, belediye ile ilgili haberleri, projeleri, etkinlikleri takip edebiliyor.

 

Yenimahalle Belediyesi Yenimahalle Ankara Kamu Hizmetleri

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı