Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle ilçe sakinleri ile bir araya geldi. Yaşar, Çocuklarla Barış Mesajı Verdi

Yaşar, çocuklarla barış mesajı verdi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle ilçe sakinleri ile bir araya geldi. Geleceğin aydınlık yüzleri dediği çocuklarla birlikte barış güvercinlerini havalandıran Başkan Yaşar “Biz bugüne kadar siyasetin kin ve nefret tohumlarıyla değil sevgi tohumlarıyla yapılabileceğini Yenimahalle’de gösterdik. Türkiye’de de göstermek istiyoruz” dedi.

Yenimahalle Belediyesi’nin 24 Ağustos’ta start verdiği Haydi Çocuklar Sokağa etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Etkinlikler kapsamında Batıkent Meydan AVM önünde toplanan çok sayıda çocuk, velileri ile birlikte Dünya Barış Günü’nü de kutladı. Barış temalı etkinliklerde Yenimahallelilere hitap eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bugün barış günü ama ne yazık ki ne ülkemizde ne de dünyada insanlar mutlu değil. Acılar dinmiyor. Bir tarafta savaş, diğer yanda terör ve şehit haberlerine hep yenileri ekleniyor. Oysa bu dünyanın nimetleri herkese yetecek kadar büyük. Yeter ki bu nimetler doğru yönlendirilsin, doğru kullanılsın. Emperyalist güçlerin oyununa gelmeyelim. Bu güçler kardeşi kardeşe kırdırıyor. Cumhuriyetin yüzüncü yılına geldiğimiz bu günlerde, bu görüntüler üzücü ve utanç vericidir” dedi.

Yenimahalle siyasette de örnek olmalı

Gazi Mustafa Kemal’in ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözünü hatırlatan Yaşar “Hangi ırktan, hangi mezhepten gelirsek gelelim barışı savunalım. Ancak barış içindeki bir dünya, mutlu insanların yaşadığı bir dünya olabilir. Barış içinde yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti ilelebet geleceğe daha emin adımlarla taşınabilir. Biz bunu Yenimahalle’de başardık. Siyasetin kin ve nefretle değil, sevgi ile yapılabileceğini gösterdik. Herkese örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

İllüzyonist Gökhan Şanlı’nın çocuk repertuarı ile sihirli bir yolculuğa çıkan minikler, gece boyunca eğlencenin tadını çıkardı. Çocuklar; Osmanlı macunu ikramı, yüz boyama etkinlikleri ve Karagöz- Hacivat gösterisinin ardından Başkan Yaşar’la birlikte Barış güvercinlerini gökyüzüne bıraktı.

 

Yenimahalle’den Barış Güvercinleri Havalandı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı