Yenimahalle Belediyesi ve ODTÜ Mezunları Derneği’nin proje grubu olan Ankara Gönüllü Takımı, Yenimahalleli çocuklara havuz keyfi yaşattı.

Yenimahalleli

ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi’nde gerçekleşen etkinlikte Üniversite-Ev Projesi ile adından sıkça söz ettiren Gönüllü Takımı, öğrencilerin sadece derslerine yardımcı olmakla kalmayarak, sosyal gelişimlerine de katkı sağladı. Pamuklar, Çeşme ve Yakacık Mahallesi olmak üzere 3 bölgeden gelen gelir durumu düşük 20 ilköğretim öğrencisi, 7 gönüllü eşliğinde 2 saat boyunca havuzda yüzerek doyasıya eğlendi. Daha sonra yemek yiyen çocuklar, kendilerini havuza getiren belediye personeline ve gönüllü takımına teşekkür etmeyi de unutmadı.

“ONLARIN MUTLULUĞU BİZLERİ DE MUTLU EDİYOR”

Çocukların sosyal, kültürel açıdan gelişmeleri için elinden geleni yaptıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onların mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Belediye olarak çocuklarımızı sosyal ve kültürel açıdan geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Çocukların ufkunu geliştirecek projelere imza atıyoruz. Her çocuğun eğlenmeye ve tatil yapmaya hakkı vardır. Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle bazı aileler çocuklarını havuza, denize götüremiyor. Biz bugün burada bunu gerçekleştirdik” dedi.

Yenimahalleli Çocuklar Havuzda Buluştu

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı