Yenimahalleli

Yenimahalle Belediyesi, bünyesinde barındırdığı Batıkent Anaokulu, Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Anaokulu ve 80’inci Yıl Anaokulu’nun 150 minik öğrencisini Yakacık Mesire Alanı’nda piknikte buluşturdu. Yeşillikler İçinde Yürüdüler. Pikniğin tadı Yakacık’ta çıkar

Yenimahalle Belediyesi, bünyesinde barındırdığı Batıkent Anaokulu, Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Anaokulu ve 80’inci Yıl Anaokulu’nun 150 minik öğrencisini Yakacık Mesire Alanı’nda piknikte buluşturdu.

Güzel havada pikniğin tadını çıkartan çocuklar, birbirinden renkli oyunlar oynayarak gönüllerince eğlendi.

Şişme Rodeo’dan düşmemek için yarıştılar

Öğretmenleri eşliğinde gruplara ayrılarak mesire alanı içerisinde bulunan oyun parkında trambolinden su balonuna, rodeodan şişme oyuncaklara kadar birçok oyuncakta eğlenen minikler, kahkahaların havada uçuştuğu şişme rodeo oyununda düşmemek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Yeşillikler içinde yürüdüler

Açık havada çimlerin üzerinde top oynamayı ve ip atlamayı da ihmal etmeyen çocuklar, piknik sefası ile hem eğlendil hem de yeni arkadaşlıklar kurdu. Günden güne betonlaşan şehirlerde ayakları toprağa basan çocuklar, yemeklerini de iştahla yiyerek, yeşillikler içinde yürüdü.

“Birçok çocuk apartmandan dışarı çıkma fırsatı bile bulamıyor”

Çocukların gelişimi için yapılan organizasyonların çok faydalı olduğunun altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, “Çocuklara yapılan yatırım geleceğe yapılmış bir yatırımdır. En büyük arzumuz geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim görebilmesidir. Bu tür organizasyonlar çocuklar için çok faydalı. Birçok çalışan anne-babanın çocuğu hafta içinde apartmandan dışarı çıkma fırsatı bile bulamıyor. Açık havada düzenlediğimiz pikniklerde çocuklar, hem doğadan faydalanıyor hem de stres atarak hoşça vakit geçiriyor” dedi.

 

Yenimahalleli Miniklerin Piknik Sefası

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı