Yenimahalle Belediyesi’nin 2016 yılı mali bütçesi, Ekim ayı meclis toplantısında görüşüldü.
2016 Yatırım Yılı Olacak. Yenimahalle Belediyesi’nin 2016 yılı mali bütçesi, Ekim ayı meclis toplantısında görüşüldü. Yenimahalle’nin bütçesi 376 milyon lira olarak oy çokluğuyla meclisten geçerken en büyük pay, yatırım ve hizmetlere ayrıldı.

Yüzde 100 performans

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın başkanlığında toplanan belediye meclisinde mali bütçe inceleme raporları, maddeler halinde okunarak oylamaya sunuldu. Disiplinli çalışma ve kaynakların doğru kullanılması sonucu bütçenin gerçekleşme oranını bugüne kadar yüzde 90’ın altına düşürmeyen Yenimahalle Belediyesi’nin, yeni dönem bütçesi de oylamanın ardından oy çokluğu ile kabul gördü.

En büyük pay yatırımlar için

Yenimahalle Belediyesi’nin her zaman ilklerin belediyesi olduğunu ve örnek alındığını hatırlatan Başkan Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden bugüne belediye bütçesini halka en iyi hizmeti vermek için harcadık. Yenimahalle kuruluşundan bu yana tarihinin en büyük yatırımlarını kazandı. Gerek Yeni Kart’la, gerek kültür merkezleri ile gerekse kent merkezlerini görüntü kirliliğinden kurtaran eski düzen pazar anlayışına son veren pazaryeri ve sosyal tesislerimizle hep örnek çalışmalara imza attık” diye konuştu.

Bu hizmet döneminde yapacağı projeler hakkında da meclis üyelerine bilgi veren Yaşar, 2016 yılının da, yatırımlar konusunda başarılı bir yıl olacağının ve bütçenin yüzde 32’sinin yatırımlara ayrıldığının altını çizdi. Yaşar, “Önümüzde çok büyük projeler var. Yatırımları arttırarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Karşıyaka Pazaryeri ve Sosyal Tesisleri başta olmak üzere Şentepe, Serhat, Susuz ve Turgut Özal mahallelerine birer tane kültür merkezi, İvedik, Yuva ve Karacakaya mahallelerine köy konakları, Ergazi Mahallesi’ne kreş ve gençlik merkezi, Demetevler’e bir spor merkezi, Pamuklar Mahallesi’ne pazar projesi bu dönem hayata geçecek. Kentsel dönüşüm konusunda da yine ciddi çalışmalarımız olacak” dedi.

Bütçe görüşmelerinde partileri adına konuşan grup sözcüleri de 2016 yılı bütçesinin Yenimahalle için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

 

 

Yenimahalle Belediyesi Ekonomi Bütçe Yatırım

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı