Yenimahalle Belediyesi Bütçe

Yenimahalle Belediyesi 2016 yılı mali bütçesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi olağan toplantısında görüşüldü.

Yaşar: "Yenimahalle’yi Güzel Yarınlara Hazırlıyoruz"

Yenimahalle Belediyesi 2016 yılı mali bütçesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi olağan toplantısında görüşüldü. Yenimahalle’nin bütçesi 376 milyon lira olarak oy birliği ile kabul gördü. Kaynakları Yenimahalle halkının yararına en etkin şekilde kullanmaya ve ilçeye kalıcı eserler kazandırmaya devam edeceklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bütçelerimizi Başkent’e yakışır projelere, ilimizin ve ilçemizin daha güzel yarınları için kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

İkinci Başkan Vekili Nail Çimen’in başkanlığında 82 gündem maddesi ile toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde mali bütçe inceleme raporları, maddeler halinde okunarak oylamaya sunuldu. Çimen “Oy birliği ile kabul gören Yenimahalle Belediyesi bütçesi hayırlı olsun, emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

Başkent’e yakışır işler yapacağız

Oylamanın ardından kürsüye çıkarak meclis üyelerine teşekkür eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da “Göreve geldiğimiz günden bugüne belediye bütçesini halka en iyi hizmeti vermek için harcadık. Yenimahalle kuruluşundan bu yana tarihinin en büyük yatırımlarını kazandı. Bundan sonra da bütçelerimizi Başkent’e yakışır projelere, ilimizin ve ilçemizin daha güzel yarınları için kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

130’uncu birleşimde Yenimahalle’nin yanı sıra Etimesgut, Nallıhan, Pursaklar, Sincan ve Şereflikoçhisar ilçelerinin de bütçeleri görüşülerek meclisten geçti.

 

Yenimahalle’nin Bütçesine Büyükşehir’den onay

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı