Ramazan boyunca vatandaşların uğrak yeri olacak camilerde bakım ve onarım çalışmalarına start veren Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe halkının gönül rahatlığıyla ibadet etmelerini sağlayacak.

34 camide tadilat var

Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarına, ibadethanelere ve eğitim yuvalarına destek olmaya devam eden Yenimahalle Belediyesi, Ramazan ayı öncesi camilerde tadilata başladı.

Bakım ve onarım gerektiren 34 camide arı gibi çalışan ekipler, boyadan mantolamaya, pencere ve kapı değişimlerinden tuvalet tadilatlarına, parkelerden demir korkuluklara kadar camilerin her türlü tadilat işlerini yapıyor. İhtiyaca göre hareket eden ekipler, Ramazan öncesi camilerdeki tüm eksiklikleri gideriyor.

En anlamlı hizmet

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ibadethanelerin temizliğini ve bakımlarını düzenli olarak yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Bugüne kadar yüzlerce camimizi elden geçirdik. Bütün camilerimizin temizliklerini periyodik olarak gerçekleştiriyoruz.Her kesimden insanın buluşma noktası olan camilerimizi steril koşullarda tutmak, eksikliklerini gidermek ve tadilatlarını yapmak bizlere mutluluk veriyor” dedi.

Okul tadilatları da başlıyor

Öte yandan Yaşar, okulların tatile girmesiyle birlikte en kısa zamanda okul tadilatlarına başlayacaklarının da müjdesini verdi. Bu yıl içerisinde 75 okuldan tadilat talebi aldıklarını kaydeden Yaşar, 5 yılda 433 okulun tadilatını üstlendiklerini hatırlattı. Geleceğe yapılan en güzel yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu kaydeden Yaşar, “İlçemizi geleceğe doğru sağlam adımlarla taşırken ülkemizin umudu gençlerimizi de ihmal etmiyoruz. İlçemizde ülkemizin geleceğine ışık tutacak, başarılı bireyler yetiştirmek için eğitim-öğretime tam destek veriyoruz” dedi.

 

Yenimahalle Ramazan Camii

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı