Yenimahalleli

Ramazan öncesi camilerin bakım ve onarımlarını gerçekleştiren Yenimahalle Belediyesi, çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.

Yenimahalle’de Eğitimde Eşitlik

Ramazan öncesi camilerin bakım ve onarımlarını gerçekleştiren Yenimahalle Belediyesi, çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.

Bayramın ardından bu kez de okul tadilatlarına start veren belediye, Yenimahalle’nin devlet okullarında tadilatlar yaparak eğitimde fırsat eşitliği sağlıyor.

“Her yıl okullara 10 milyon TL'ye yakın yardım yapıyoruz”

Tadilat çalışmalarını yerinde inceleyerek, okulları gezen ve bilgi alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, her yıl okul tadilatlarına 10 milyon TL harcandığına vurgu yaptı. 105 okulun tadilatını gerçekleştireceklerini söyleyen Yaşar, “105 okulun 76'sında iç onarım başladı. Sınıflara fayans, ıslak zeminlere de kalebodur döşenip, ısıtma sistemleri kontrol ediliyor. Merdivenler ve tırabzanlar yenileniyor. Kapı, cam ve çerçeveler elden geçiriliyor. Okulların dış cepheleri de boyanıyor. Göreve geldiğim günden bu yana amacım, çocuklarımızın özel okullardaki gibi sağlıklı bir ortamda eğitim alması. Devlet okullarını özel okul seviyesine çıkartacağız. Bunun için çalışıyoruz. Bu yüzden her yıl okullara 10 milyon TL'ye yakın yardım yapıyoruz” dedi.

“Okullarımıza sahip çıkmalıyız”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara yolladığı paranın yetmediğine de dikkat çeken Başkan Yaşar, “Harcadığımız milletin parası. Eğitime harcamazsak nereye harcayacağız? Çiçek, böcek yerine çocuklara harcamak daha hayırlı olur. Onlara ne kadar doğru eğitim verebilirsek, geleceğimiz o kadar aydınlık olur. Bizim zamanımızda okula saygı, ilgi hem ailelerde hem okul çalışanlarında hem de öğrencilerde daha fazlaydı. O zamanlar yakacak sıkıntısı vardı, aileler okulun ihtiyaçlarını kendileri götürürlerdi. Ben bilirim, köylü kendi okulunu kendi boyardı. İmkanı olanlar, iş adamları, esnaflar okullara destek olurlardı. Son yıllarda onlarda elini ayağını çekti. Bu yüzden Bakanlığın okullara yolladığı para bırakın boyamayı, onarıma, temizlik görevlisine bile yetmiyor O nedenle devlet ve belediye olarak biz sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

“Okullar pırıl pırıl olacak”

Son olarak görevde olduğu müddetçe okullara sonuna kadar sahip çıkacağının altını çizen Başkan Yaşar, "İlkokul ve ortaokullardaki tuvaletler çocukların boyuna ya da ihtiyaçlarına uygun olmayabiliyor. Bazılarının kapıları kırılmış yerine banyo perdesi takılmış olabiliyor. Bu eksiklikleri gidermek bizim görevimiz. Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan okullarımızı pırıl pırıl bir hale getireceğiz” dedi.

Yenimahalle Devlet Okulları Özel Okullar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı