Lezzet Şefi’nden enfes tat Yenimahalle Belediyesi Mutfak Şefi Ali Çok, Ankara Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Başkent Ulusal Aşçılar Şampiyonası’nda Türkiye 1’incisi oldu.

“Kuzu Tuhaffiye” Kupa Getirdi

Lezzet Şefi’nden enfes tat

Yenimahalle Belediyesi Mutfak Şefi Ali Çok, Ankara Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Başkent Ulusal Aşçılar Şampiyonası’nda Türkiye 1’incisi oldu.

“Kuzu Tuhaffiye” kupa getirdi

Geçtiğimiz yıllarda Metro Gastro Mutfak Akademisi'nde hünerlerini sergileyen Yenimahalle Belediyesi’nin lezzet şefi, bir yarışmaya daha adını altın harflerle yazdırdı. Ankara Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmaya Osmanlı- Saray Mutfağından padişahlara sunulan “Kuzu Tuhaffiye” isimli yemekle katılan Ali Çok hem kupayı, hem madalyayı Yenimahalle’ye getirdi.

İstanbul, Ankara, Antalya, Eskişehir, Kayseri, Konya, Sakarya, Denizli ve Katar’dan Usta şeflerin kıyasıya yarıştığı şampiyonada, Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu, Euro- Toques Türkiye ve yarışma jürisi tarafından Türkiye 1’inciliğine layık görülen Yenimahalle’nin hünerli aşçısı Çok, kupayı Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Dursun’un elinden aldı.

Yenimahalle’de başarı öyküsü bitmiyor

Ali Çok, yarışmanın ardından Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ederek, kupa ve madalya coşkusunu paylaştı. Yenimahalle’de her gün yeni bir başarının konuşulduğunu vurgulayan Başkan Yaşar, “Büyük bir titizlikle, personelimize birbirinden leziz yemekler yapan ustamız, bu kez marifetlerini ulusal bir platformdasergiledi. Aynı zamanda belediyemizi de Türkiye 1’incisi olarak başarı ile temsil etti. Kendisini tebrik ediyorum.” dedi.

Yenimahalle’nin Şampiyon Aşçısı Aşçılık Yemek

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı