Yenimahalle Belediyesi’nin devasa yatırımları ve yaptığı hizmetlerle Ankara’nın gözde yerleşim yerlerinden biri haline gelen Yenimahalle ilçesi, sanayi ve ticaretin de kalbinin attığı yer oldu.

Podium AVM 2 Bin Kişiye Ekmek Kapısı Olacak

Yenimahalle Belediyesi’nin devasa yatırımları ve yaptığı hizmetlerle Ankara’nın gözde yerleşim yerlerinden biri haline gelen Yenimahalle ilçesi, sanayi ve ticaretin de kalbinin attığı yer oldu. Her gün yeni bir iş kapısının açıldığı ilçede, toplam 450 milyon liraya mal olan ve en az 2 bin kişiye iş ve aş kapısı olacak olan Podium Alışveriş, İş ve Yaşam Merkezi hizmete girdi. Dev yatırımın açılışına katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, AVM’nin ilçeye değer katacak bir yatırım olduğuna dikkat çekerek “İster bir berber dükkanı olsun, isterse bir fabrika Yenimahalle bölgesinde hizmete giren her iş ve aş kapısını destekliyor, yatırımcıların yanında oluyorum” dedi.

71 bin metrekare alana sahip Podium AVM, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AKP Milletvekili Mahmut Sami Mallı, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu’nun katıldığı bir törenle hizmete girdi.

Yenimahalle’ye değer katacak

Yenimahalle’nin gün geçtikçe daha da gelişip, büyüdüğüne vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahalle bölgesine değer katacak bir yatırımı hizmete açmaktan onur duyuyorum. Açılan her yeni iş yerinin aynı zamanda bir aş kapısı olduğunu biliyorum” dedi.

Kendisinin de ticaretten gelen bir yerel yönetici olduğunu hatırlatan Yaşar, “Ticaretle uğraşmanın bütün sıkıntılarını biliyorum ama ülkemizi siz iş adamları büyüteceksiniz. Türkiye üreterek ayakta kalacaktır. Ne kadar çok üretirsek, ne kadar sermayeyi tabana yayarsak, milli gelir dağılımını düzeltirsek Türkiye’deki sorunları da o kadar hızlı çözüme kavuşturacağımıza yürekten inanıyorum. Onun için girişimcilerin yanındayım. Yenimahalle bölgesinde hizmete giren ister bir berber dükkanı olsun, isterse de bir fabrika her iş ve aş kapısını destekliyorum” dedi.

Artık ‘Podium’a çıkma zamanı

Tüm ülkeyi yasa boğan Ankara’daki terör saldırısı nedeniyle açılışlarını bir hafta ertelediklerini hatırlatan Podium AVM Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ergin, “Bu menfur terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. İnanıyor ve diliyoruz ki barış ve huzur dolu günlere bir an önce kavuşacağız” dedi.

Başkent’e yakışır bir yatırıma imza attıklarını ifade eden Ergin, “Her yönünü titizlikle hazırladığımız AVM’miz hem Yenimahalle’ye hem de Ankara’ya yeni bir renk, yeni bir soluk getirecektir. Konumu, modern mimarisi, açık ve kapalı sosyal yaşam alanlarıyla Ankara’nın yeni bir çekim merkezi olacaktır. Ziyaretçilerimizin aradığı her şeyi bulacağı bu merkez; kolay ulaşılabilir, konforlu, ferah bir yapıya sahip. Toplam 450 milyon TL’ye mal olan yatırımımızla en az 2 bin kişiyi istihdam edeceğiz” dedi.

Yenimahalle’ye 450 Milyonluk Dev Yatırım

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı