Yenimahalleli

Yenimahalleli Miniklere İlham Veren Müze Ziyareti Yazdır
Yenimahalle Belediyesi’nin YENİMEK Yaz Kursları kapsamında açtığı model uçak kursu, Yenimahalle’nin uçak tutkunu miniklerini bir araya getirdi.

Gerçeğini Gördüler, Maketini Yaptılar

Yenimahalle Belediyesi’nin YENİMEK Yaz Kursları kapsamında açtığı model uçak kursu, Yenimahalle’nin uçak tutkunu miniklerini bir araya getirdi. Büyük ilgi gören kursta yeteneklerini keşfeden ve el becerilerini geliştiren çocuklar, Türk Hava Kuvvetleri Müzesi’ne yaptıkları ziyaretle de ayrı bir tecrübe yaşadı. Müzede hayranı oldukları devasa uçakları yakından görme ve inceleme fırsatı bulan çocuklar, geziden ilham alarak kursta birbirinden güzel maketlere şekil verdi.

Yenimahalle’den yepyeni bir kurs

Yenimahalle Belediyesi’nin öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri için hizmete sunduğu YENİMEK Yaz Kursları, 13 ayrı branşta eğitim veriyor. 7-14 yaş arası çocukların yaz tatillerine anlam katan kurslardan biri de bu yıl ilk defa açılan model uçak kursu oldu. Gazi ve Beştepe kurs merkezlerinde hizmete giren ve 23 öğrencinin eğitim aldığı kursta, minik ellerden birbirinden güzel model uçaklar çıkıyor.

Devasa uçaklara hayran kaldılar

Yenimahalleli miniklerin havacılık sevgisini arttırmayı amaçlayan Yenimahalle Belediyesi, bu kapsamda model uçak kursunun küçük sakinlerini, Türk Hava Kuvvetleri Hava Müzesi’ne götürdü. Kurs sorumlusu Cüneyt Bakırtepe ve kurs eğitmeni Celal Murat Usanmaz’ın öncülüğünde müzeyi gezen minikler, uçaklar ve Türk havacılık tarihi hakkında bilgi aldı.

Çocuklar pilot oldu

62 bin 321 metrekare açık ve 2 bin metrekare kapalı alanıyla hizmet veren müzede çocuklar, dolu dolu bir gün geçirdi. İlk olarak müzenin içini gezen ve Lagari Hasan Çelebi ile Hezarfen Ahmet Çelebi’nin ilk uçuş denemelerini anlatan mizansen maketleri, Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluşundan itibaren kullanılan uçak maketleri, ilk yerli imal uçakların maketleri ile Osmanlı’dan günümüze kadar kullanılmış havacılık kıyafetlerini inceleyen çocuklar, müzenin açık kısmında sergilenen devasa uçaklara ise hayran kaldı.

Türk hava sahasını uzun yıllar korumuş ve kullanım ömrünü doldurmuş uçakların yer aldığı açık alanda Yenimahalleli çocuklar, pilot koltuğuna oturma fırsatı da buldu.

En güzel uçak için tatlı rekabet

Oldukça verimli geçen müze ziyaretinin ardından kurs merkezlerine geçen çocuklar, müze gezisinden aldıkları ilhamla en güzel model uçağı yapmak için birbirleriyle tatlı bir rekabete girdi.

Yenimek Maket Uçak

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı