Yenimahalleli

Yenimahalle Belediyesi’nin mahalle iftarları hız kesmeden devam ediyor.
Yenimahalle Tarihinin En Büyük Yatırımı Gerçekleşiyor
Yenimahalle Belediyesi’nin mahalle iftarları hız kesmeden devam ediyor.  İlçenin hemen her mahallesinde iftar etkinliği düzenleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar bu kez de Yeşilevler Özevler Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle iftar yaptı.

Yaşar’dan 40 trilyonluk yatırım müjdesi

Belediye hizmetleri hakkında da kısa bir bilgi veren Yaşar, Özevler mahallesi sakinlerine bir de müjde verdi. Yenimahalle Belediyesi’nin tarihinde ilk defa 40 milyonluk bir proje için ihaleye çıktığını söyleyen Yaşar “Gençlerimizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın maksimum düzeyde yararlanabileceği, çok büyük ve kapsamlı bir pazar yeri ve sosyal tesis için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Karşıyaka Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri inşallah kısa bir süre içinde, Demetevler, Karşıyaka, Yeşilevler ve civardaki birçok mahallemizin ihtiyaçlarına cevap verecek” dedi.

Minikler doyasıya eğlendi

Esat Aydoğan ve Cihat Ayaz’ın okuduğu ilahilerle başlayan program, kuran tilaveti ile devam etti. İftar programına Yaşar’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve 500’e yakın mahalle sakini katıldı.  Yaşar İslam ülkelerinde yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ramazan ayının, sevgi, barış, kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunun altını çizen Yaşar, bir an evvel savaşların son bulmasını diledi.

İftar programı Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi olan Karagöz – Hacivat, kukla ve animasyon gösterileri ise mahallenin miniklerini sevince boğdu. Büyük bir merakla gösterileri dinleyen ve oyunlara katılan çocuklar Fethi Başkan ile de bol bol fotoğraf çektirdi. 

Yeşilevler Yenimahalle Yatırım

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olmak ister misiniz?

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Çocuklarla Oyun ve Eğlence

Eğlenceyi ve Öğrenmeyi Sözde Değil Özde Bir Araya Getirme Hayaliniz; çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz vaktin eğlence ve keyfin yanında, öğretici unsurlar da barındırması

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş Paneli ve Solar Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi, sonsuz bir kaynak olan güneşin kullanılması ile elde edilen enerji türüdür. Güneş panelleri, PV panelleri olarak da bilinir.

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Teşrik Tekbiri Nedir? Teşrik Tekbiri nasıl getirilir?

Hanefilere göre kurban bayramı arefesinin sabah namazından kurban bayramı dördüncü günü ikindi namazına kadar toplam 23 farz namazdan sonra teşrik tekbiri getirilmesi vaciptir.

Gelinlik Seçerken

Gelinlik Seçerken

Dar kesim mi olmalı, armut tip mi olmalı? Duvak nasıl olmalı, gelin çiçeği nereden alınmalı, nelere dikkat etmeli.

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

MİT FETÖ Operasyonunda Bu Defa Başarısız Oldu

Moğolistan’da faaliyet gösteren FET֒ye ait Empaty okulunun müdürü Veysel AKÇAY MİT operasyonu ile evinin önünde sabah 09:30 sıralarında paketlendi.

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

Melih Gökçek’ten Safiye İnci ve Tuğçe Maden Yalanı

. Melih Gökçek adlı bir vatandaş Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci’nin çarşaflı bir resmi ile sandalyesinde oturan mini etekli bir bayanın resmini yanyana paylaştı